Charakteristika školy

Naše mateřská škola je odloučeným pracovištěm právního subjektu Masarykovy základní školy a Mateřské školy. Nachází se ve velmi pěkné a klidné okrajové části Hradce Králové, dříve samostatné obce Plotiště. Mateřská škola je umístěna v historické budově bývalé základní školy. Díky rozsáhlé rekonstrukci v roce 2009 jsou v ní čtyři krásné, světlé, nově vybavené třídy. V roce 2012 proběhla u školky plánovaná výstavba velkého dětského hřiště.

V přízemí jsou dvě třídy našich nejmenších. Dále šatny, výdejna jídla a po základní škole nám tu zůstala krásná tělocvična. V prvním patře jsou další dvě třídy pro starší děti a předškoláky, jedna třída pro nadstandartní aktivity, dvě samostatné ložnice, jídelna a výdejna jídla.

Obědy se dovážejí z vývařovny ZŠ Svobodné Dvory.

Mikulášská nadílka

V pátek 3. 12. 2021 děti navštíví Mikuláš, čert a anděl. V tento den mohou děti přijít v převlecích za Mikuláše, čerta a anděla.

Vánoční nadílka

Ve čtvrtek 16. 12. 2021 přiletí do školky Ježíšek.

Plavání

Do konce kalendářního roku 2021 je zrušeno plavání. Peníze za nevybrané hodiny budou převedeny do druhého pololetí.

Kontakt

Zástupce ředitele školy pro předškolní vzdělávání: Ing. Bc. Petra Pikolová Masarykova základní škola a Mateřská škola,
P. Jilemnického 160,
503 01 Hradec Králové